Asset 1 Asset 12PROFFESSIONAL Asset 3 Asset 1 logo-7

کاشت و تقویت مژه

۰۷:۳۸ - ۵ آذر ۱۳۹۸
مژه-جفتی-مژه.بدون.گره-مژه.با.گره-اکستنشن-آردل-مکس.فکتور-مژه.تریدی-3d-مژه.تار.به.تار-مژه.والیوم-چسب.مژه-مژه.دائم-مژه.مگنتی-مژه.ریسه.ایی-مژه.نخی-مژه.هیدن-مژه.فایو.دی-مژه.طبیعی-مژه.نترال-مژه.دمی-مژه.دمی.120-مژه.دمی.ویسپایس-کاشت.دائم-کاشت.موقت-مژه.ریلی-میکاپ-عروس-چشم-ابرو-لیفت-لمینت-فر.مژه-فر.دائم-بدون.گره-چسب-کلاسیک-مگا.ولوم-آرایشی-آرایشگاهی-سالن.زیبایی

تمامی خانم ها تمایل دارند مژه هایی زیبا و خوش حالت داشته باشند و برای رسیدن به مژه هایی زیبا به دنبال انجام راه های مختلفی هستند. داشتن مژه هایی حالت دار و پرپشت به زیباتر جلوه کردن صورت و چشمان کمک می کند.همچنین امروزه مژه های حجیم در دنیای مد جایگاه ویژه ای پیدا کرده است که کاشت مژه این امکان را برای همه خانم ها و با هر شرایطی مهیا میکند.تقریبا همه‌ی خانم‌ها به داشتن مژه‌های بلند و پرپشت علاقه‌مندند. همین غریزه‌ی زیبایی‌دوستی‌ بهانه‌ای شده تا این روزها کاشت مژه محبوبیت زیادی پیدا کند ، چراکه با کاشت مژه می‌توانید بدون ریمل‌زدن همیشه مژه‌هایی خوش‌حالت داشته باشید. اگر مژه‌های کوتاه یا کم‌پشتی دارید و به کاشت مژه فکر می‌کنید در این مقاله به طور کامل در مورد کاشت مژه نکاتی را بیان می کنیم.

 

مژه-جفتی-مژه.بدون.گره-مژه.با.گره-اکستنشن-آردل-مکس.فکتور-مژه.تریدی-3d-مژه.تار.به.تار-مژه.والیوم-چسب.مژه-مژه.دائم-مژه.مگنتی-مژه.ریسه.ایی-مژه.نخی-مژه.هیدن-مژه.فایو.دی-مژه.طبیعی-مژه.نترال-مژه.دمی-مژه.دمی.120-مژه.دمی.ویسپایس-کاشت.دائم-کاشت.موقت-مژه.ریلی-میکاپ-عروس-چشم-ابرو-لیفت-لمینت-فر.مژه-فر.دائم-بدون.گره-چسب-کلاسیک-مگا.ولوم-آرایشی-آرایشگاهی-سالن.زیبایی

کاشت مژه

کاشت مژه را همه افراد به غیر از کسانی که مشکلات چشمی دارند، می توانند انجام دهند اما کسانی که دارای مژه های بلند و پر هستند بهتر است این کار را انجام ندهند اما بسیاری از خانم ها برای اینکه می خواهند راحت تر باشند و دیگر سراغ ریمل نروند، با وجود مژه های پر و بلند بازهم کاشت را انجام می دهند. این کار با رعایت مسائل ذکر شده مشکلی برای آنها پیش نمی آورد اما پزشکان این کار را پیشنهاد نمی کنند.

 

تقویت مژه

مو به وسیله پروتئینی به نام کراتین تامین می شود. به همین جهت هر ماده غذایی که سبب رشد مو شود قطعاً باعث رشد مژه ها نیز می شود. اولین قدم برای داشتن مژه هایی زیبا یک رژیم غذایی درست می باشد تا به سلامت ناخن ها و موهایتان کمک کند همچنین ویتامین های مورد نیاز مو میتواند عوامل و گزینه های مناسبی برای رشد و تقویت مو مژه نیز شود. غذاهایی که پروتئین بالایی دارند نظیر: تخم مرغ ، سویا ، جگر و گوشت بدون چربی بسیار مفید هستند. همچنین به رژیم غذاییتان دانه های سویا ، آووکادو و حبوبات و روغن زیتون را اضافه کنید که این موارد به همراه موادی که در ماسک های مو در ناحیه ابرو و مو استفاده میشود میتواند گزینه های خوبی برای مصرف تقویت کلی موها شود.
با استفاده از روغن زیتون و روغن کرچک مژه های خود را تقویت کنید. برای تقویت و رشد مژه ها شب ها قبل از خواب ، آرایش خود را کاملا پاک کنید و سپس با پوشش نازکی ازروغن انتخابی خود ، تمام سطح مژه ها را بپوشانید. صبح ، مژه های خود را با آب گرم بشویید .

 

انواع کاشت مژه

به طور کلی دو نوع کاشت مژه داریم : کاشت موقت و کاشت دائم. در کاشت موقت مژه ها یک هفته ماندگاری دارند. دلیل ماندگاری کم آن ، چسبی تقویت کننده ای است که در این روش کاشت مژه به کار می رود می باشد ، احتمال دارد فردی به این چسب ها آلرژی داشته باشد.در صورتی که شخصی به این چسب ها آلرژی داشته باشد به عفونت لایه نازک بالای چشم مبتلا می شود و این خطر می تواند شخص را تهدید کند. این عفونت بینایی شخص را تهدید نمی کند اما تا از بین رفتن این عفونت شخص دچار تاری دید می شود. برای اینکه فرد بتواند متوجه آسیب چشب های کاشت مژه شود ابتدا دو عدد مژه کاشته و پس از چند روز اگر مشکلی پیش نیامد ادامه کاشت را انجام دهد اما اگر پس از کاشت در ناحیه چشم احساس ناراحتی داشته باشد و فشار بر چشم هایش وارد باشد توصیه می کنیم برای مدتی انجام ندهد. کاشت مژه راهکاری جدید است که سبب جذاب تر شدن مژه های شما می شود. تعداد مژه های انتخابی برای هر فرد برای کاشت با توجه به تعداد مژه های فرد در نظر گرفته می شود. در صورتی که شخصی مژه هایش کم پشت باشد و تعداد مژه هایش کم باشد ، می توان به اندازه مژه های خود شخص برایش مژه اضافه کرد.

 

مژه-جفتی-مژه.بدون.گره-مژه.با.گره-اکستنشن-آردل-مکس.فکتور-مژه.تریدی-3d-مژه.تار.به.تار-مژه.والیوم-چسب.مژه-مژه.دائم-مژه.مگنتی-مژه.ریسه.ایی-مژه.نخی-مژه.هیدن-مژه.فایو.دی-مژه.طبیعی-مژه.نترال-مژه.دمی-مژه.دمی.120-مژه.دمی.ویسپایس-کاشت.دائم-کاشت.موقت-مژه.ریلی-میکاپ-عروس-چشم-ابرو-لیفت-لمینت-فر.مژه-فر.دائم-بدون.گره-چسب-کلاسیک-مگا.ولوم-آرایشی-آرایشگاهی-سالن.زیبایی

اکستنشن را با تارهایی از ترکیبات مصنوعی از جنس مو می سازند و در میان مژه ها قرار می دهند. در این روش مژه اضافه تک به تک لابه لای مژه های پلک بالا با چسب اضافه می شود و به این ترتیب دیگر نیازی به استفاده از مژه مصنوعی یا آرایش زیاد چشم ها نیست. اکستنشن مژه ، مژه هایی مصنوعی است که یک به یک به مژه های طبیعی فرد چسبانده می شود تا ضخامت ، طول ، رنگ و حالت مژه ها را زیباتر نشان دهد. این اکستنشن ها از مواد مصنوعی همچون موی سمور، ابریشم یا حتی موی انسان ساخته شده اند. استفاده از مژه های مصنوعی از قدیم مرسوم بوده است ، اما تفاوت بین راه های قدیمی و جدید این است که امروزه، مژه های مصنوعی به جای پوست پلک که باعث آسیب دیدگی بیشتری می شود ، به مژه های فرد چسبانده می شود ، بنابراین ظاهری زیباتر ایجاد خواهد کرد. تفاوت دیگر اینکه مانند مژه های مصنوعی در قدیم از چسب های مضر استفاده نمی شود و چسب های مخصوص این کار به بازار آمده است.

 

تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه

اکستنشن مژه و کاشت مزه کاملاً بایکدیگر متفاوت هستند. اکستنشن مژه با موهای کاملا طبیعی به صورت شش ماهه کاشته می شود و معمولا دو هفته یک بار نیاز به ترمیم دارد در صورتیکه در روش اکستنشن از تارهای مصنوعی استفاده شده که طول عمر کوتاه تری هم دارد. به عقیده متخصصان ، پیوند مژه بسیار مشکل و پردردسر است ، چون نزدیک چشم و بسیار حساس است. قبل از اکستنشن صورتتان را چند ساعت نشویید تا مژه ها کاملا خشک باشند. از ۲۴ ساعت قبل انجام حرکت های ورزشی که باعث عرق کردن می شود و از ۴۸ ساعت قبل از آن انجام ورزش هایی مانند شنا یا رفتن به سونا ممنوع است.

  • عمر مفید اکستنشن مژه حدود یک ماه است و با ریزش هر مژه طبیعی ، معمولا اکستنشن آن هم می‌افتد.
  • تعداد مژه‌ای که برای هر فرد انتخاب می‌شود، بستگی به تعداد مژه‌های خود فرد دارد. به دلیل اینکه مژه‌های مصنوعی روی مژه‌های طبیعی کار می‌شوند اگر فردی تعداد مژه‌های طبیعی خودش کم باشد تعداد کمی مژه می‌تواند بکارد.
  • بلندی مژه مصنوعی حداکثر باید ۲ برابر بلندی مژه طبیعی باشد. بیش از این مقدار به‌خصوص اگر مژه‌های طبیعی ضعیفی دارید، می‌تواند باعث ریزش مژه شود.
  • اگر شخصی بداند پوست حساسی دارد و ممکن است بعد از کاشت دچار حساسیت شود، بهتر است ابتدا دو عدد مژه بکارد و بعد از گذشت چند روز اگر دچار حساسیت شد آن‌ها را بردارد و دیگر کاشت مژه انجام ندهد.
  • بعد از کاشت باید خیلی مراقب مژه‌ها باشید. بهتر است چشم‌های خود را نمالید و با قدرت آن‌ها را نخارانید. بهتر است وارد سونای بخار نشوید، وقتی حمام می‌کنید باید مراقب باشید فشار آب به صورت مستقیم به چشم‌هایتان نخورد.
  • اگر مژه‌های شما به اندازه کافی بلند و پرپشت است، بی‌دلیل به دنبال اکستنشن مژه نروید و به استفاده از مژه‌های مصنوعی در مهمانی‌ها اکتفا کنید. اکستنشن مژه فقط به افرادی پیشنهاد می‌شود که طول مژه آن‌ها کمتر از ۳ میلی‌متر است.

نکات بعد از کاشت مژه

بعد از کاشت باید خیلی مراقب مژه ها باشیم. بهتر است چشم های خود را نمالیم و با قدرت آنها را خارش ندهیم. در زمانی که کاشت مژه داریم بهتر است وارد سونای بخار نشویم ، وقتی حمام می کنیم باید مراقب باشیم فشار آب به صورت مستقیم به چشم های مان نخورد.
اگر قبل از کاشت برای تقویت مژه های تان از پماد های مختلف استفاده می کردید ، بهتر است بعد از کاشت دیگر این کار را انجام ندهید چون چرب شدن مژه ها باعث زودتر افتادن مژه های کاشته شده می شود. هنگام خواب روی شکم نخوابید. انجام این موارد شاید ابتدا کمی سخت باشد اما با گذشت زمان عادت می کنید و دیگر برای تان سخت نخواهد بود. متخصصان این کار می گویند پس از کاشت مژه مصنوعی ، نباید از مداد و ریمل های آرایشی استفاده کرد. در اصل بعد از این کار احتیاجی به آرایش چشم نخواهید داشت. از فرمژه هم روی کاشت مژه نباید استفاده کنید. اگر می خواهید مژه های مصنوعی تان فر باشند ، قبل از کاشت با متخصصی که قرار است این کار را انجام بدهد ، صحبت کنید. اگر از مژه های تان خسته شدید به هیچ عنوان خودتان اقدام به برداشتن مژه ها نکنید. برای این کار هم لازم است تا به کسی که عمل کاشت را برای شما انجام داده مراجعه کنید.